Антитіла IgG до вірусу гепатиту С (антигени cor, NS3, NS4, NS5) (АT IgG HCV)

Ціна в лабораторії : 290 грн.

Ціна при замовленні на сайті : 261  грн.

Термін виконання, годин : 24

Код дослідження : IA7

Оформлюючи аналізи онлайн
ви отримуєте знижку
допомога online
0 800 400 494
1 Опис

 

У відповідь на потрапляння в організм людини сторонніх частинок, таких як віруси, імунна система виробляє імуноглобуліни захисні антитіла. Ці антитіла виявляють спеціальним аналізом методом ІФА, скринінговим дослідженням, що використовується для встановлення факту інфікування людини вірусом гепатиту С. Для гепатиту С всі антитіла містять абревіатуру anti-HCV, що означає проти вірусу гепатиту С.


Антитіла гепатиту С бувають двох класів - G і M, що в аналізах пишеться, як IgG і IgM (Ig - immunoglobulin (імуноглобулін) - це латинська назва антитіл). 

Anti-HCV total (anti-НСV, анти-hcv) — сумарні антитіла (класів IgG та IgM) до антигенів вірусу гепатиту C. Тест на визначення цих маркерів проводиться всім пацієнтам, коли хочуть перевірити, чи є у них гепатит С. 

Anti- HCV присутні як при гострому (вони можуть виявлятися вже з 4 - 6 тижні після інфікування), так і при хронічному гепатиті. Anti-HCV total Також зустрічаються у тих, хто перехворів на гепатит С і одужав самостійно. У таких людей цей маркер може виявлятися протягом 4 – 8 і більше років після одужання.


Тому позитивний аналіз на anti-HCV не є достатнім для встановлення діагноз. На тлі хронічної інфекції сумарні антитіла виявляються постійно, а після успішного лікування зберігаються тривалий час (насамперед за рахунок anti-HCV core IgG, про них написано нижче), при цьому їх титри поступово знижуються.


Спектр anti-НСV (core, NS3, NS4, NS5) — це специфічні антитіла до окремих структурних та неструктурних білків вірусу гепатиту С. Їх визначають для судження про вірусне навантаження, активність інфекції, ризик хронізації, розмежування гострого та хронічного гепатиту . Виявлення антитіл до кожного антигену має самостійне діагностичне значення. 

Anti-HCV складаються з їх структурних (core) та неструктурних (NS3, NS4, NS5) білків (протеїнів).


Anti-HCV core IgG -антитіла класу G відносяться до ядерних (core) білків HCV. 

Anti-HCV IgG з'являються з 11-12 тижнів після інфікування, тому для діагностики можливих «свіжих» випадків інфікування використовують Anti-HCV total, які з'являються раніше. 

Anti-HCV IgG досягають піку концентрації до 5 - 6 місяців з моменту інфікування та при хронічному перебігу хвороби виявляються в крові довічно. 

При перенесеному гепатиті С титр антитіл класу IgG поступово знижується і може досягти невизначених величин через кілька років після одужання.


Неструктурні білки (NS3, NS4, NS5).

NS3, NS4, NS5 відносяться до неструктурних (NS - nonstructural) білків. 

Насправді, цих білків більше - NS2, NS3, NS4a, NS4b, NS5a, NS5b, проте в більшості клініко-діагностичних лабораторій визначають антитіла до білків NS3, NS4 і NS5.


Anti-NS3 виявляються на ранніх етапах сероконверсії. Високі титри anti-NS3 характерні при гострому гепатиті С і можуть бути самостійним діагностичним маркером гострого процесу. При гострому процесі висока концентрація anti-NS3 зазвичай свідчить про значне вірусне навантаження, а тривале збереження їх у гострій фазі пов'язане з високим ризиком хронізації інфекційного процесу.


Anti-NS4 і anti-NS5, як правило, з'являються в більш пізні терміни. При ХВГС визначення anti-NS4 у високих титрах може свідчити про тривалість інфекційного процесу і, за деякими даними, має зв'язок зі ступенем ураження печінки. 

Виявлення anti-NS5 у високих титрах часто свідчить про присутність вірусної РНК, а в гострій стадії є предиктором хронізації інфекційного процесу. 

Зниження титрів NS4 і NS5 в динаміці може бути сприятливою ознакою, що вказує на формування клініко-біохімічної ремісії. Титри anti-NS5 можуть відображати ефективність ПВТ, причому їх підвищені значення характерні для осіб, які не відповідають терапії. 

Після одужання титри anti-NS4 і anti-NS5 знижуються з часом. Результати одного з досліджень показали, що майже у половини пацієнтів через 10 років після успішного лікування інтерферонами, anti-NS4 та anti-NS5 не визначалися. У наступній таблиці наведено найбільш ймовірні варіанти трактування комбінації маркерів гепатиту С.

2 Підготовка пацієнта

Підготовка пацієнта: Здача крові натще.

3 Матеріал

Матеріал: Сироватка крові.

4 Стабільність проби

Стабільність проби: не більше 3 діб при температурі 2-8 °C за умови відсутності мікробної контамінації і не більше 3 місяців при температурі -20 °C. Заморожувати трохи більше одного разу.

5 Метод

Метод: ІФА.

6 Аналізатор

Аналізатор: Sinnowa ER-500.

7 Тест – система

Тест – система: EQUI.

8 Референсні значення

Референсні значення (норма):

Негативний:  <1,0;

Позитивний: >1,0.

9 Основні показання до призначення аналізу

Основні показання до призначення аналізу:

1. Первинна діагностика вірусного гепатиту С;

2. Тестування донорської крові;

3. Підготовка до оперативного втручання;

4. Підготовка до вагітності;

5. Підвищення рівня АлАТ та АсАТ;

6. Парентеральні маніпуляції;

7. Незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів;

8. Внутрішньовенна наркоманія;

9. Холестаз.

10 Інтерпретація результатів

Інтерпретація результатів:

Позитивний результат:

Гепатит С або реконвалесценція після гепатиту С. Не можна розрізнити гострий та хронічний гепатит, а також гепатит та реконвалесценцію.

Негативний результат:

1. Гепатит С не виявлено;

2. Перші 4 – 6 тижнів інкубаційного періоду гепатиту С;

3. Гепатит С, серонегативний варіант.

alt
Rating
5
12 відгуків